Naturalny i energooszczędny

Dom z drewna

Naturalny i energooszczędny całoroczny dom drewniany

Dom wykonany z drewna był moim marzeniem do wielu lat, ale idąc za głosem rad innych w pierwszej kolejności zainwestowałem w budowę domu murowanego. Niestety żyjąc w nim przez kilka lat nie czułem tego miejsca i czegoś mi brakowało. Kilka miesięcy temu postanowiłem pobudować całoroczny dom drewniany wykonany w technologii szkieletowej na mojej wakacyjnej działce.

 

Dziś wiem, że argumentów przemawiających za domem drewnianym jest tyle, że ciężko odpowiedzieć w kilku słowach i gdybym to wszystko wiedział kilka lat temu, to od razu bym się zdecydował na budowę domu drewnianego.

 

Biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny.

Czas to pieniądz a w odróżnieniu do domów tradycyjnych, domy drewniane nie wymagają żadnych prac mokrych. Dlatego czas od rozpoczęcia budowy do wprowadzenia się mieszkańców skrócony jest o wiele krótszy. Problemem nie jest również budowa w okresie zimowym! Jest też tani i szybki w przypadku wszelkiego rodzaju prac modernizacyjnych czy w przebudowie. Oczywiście nie możemy również zapomnieć o  energooszczędności takich domów. Ściany mają lepszą termoizolacyjność.  Warto też wspomnieć, że dom drewniany jest konstrukcją zdrową.

 

Materiał wykorzystywany do budowy w pełni naturalny i wpływa pozytywnie na ludzki organizm. 

 

Za budowę odpowiadał producent domów drewnianych Nardos House ze Śląska